Jak oszczędzić na kosztach maszyn?

Prowadzenie firmy remontowo-budowlanej wiąże się z koniecznością nieustannego rozszerzania parku maszynowego o narzędzia i maszyny budowlane, dzięki którym możliwe jest jeszcze lepsze i bardziej efektywne realizowanie zleceń klientów. Niestety zakup maszyn budowlanych wiąże się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, zarówno na etapie inwestycji, jak i podczas eksploatowania urządzenia. Dlatego warto pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu, jakim jest wynajem maszyn budowlanych.

Co się bardziej opłaca wynajem czy zakup sprzętu budowlanego?

Zakup sprzętu budowlanego wiąże się ze stałymi kosztami, które Twoja firma musi ponosić niezależnie od tego, czy dana maszyna jest użytkowana czy też nie. Pierwszy koszt jest bezpośrednio związany z nabyciem maszyny lub urządzenia, kolejne to koszty, które możemy nazwać kosztami ukrytymi. Należą do nich opłaty związane z ubezpieczeniem urządzenia, jego magazynowaniem, serwisowaniem oraz przeprowadzaniem wszelkich niezbędnych przeglądów technicznych. Decydując się na wynajem sprzętu do pracy na wysokości lub innych maszyn budowlanych ponosisz wyłącznie koszt wynajmu, i to tylko wtedy, kiedy dane urządzenie jest rzeczywiście niezbędne do wykonania zaplanowanych prac remontowo-budowlanych. To samo dotyczy narzędzi. wynajem narzędzi budowlanych to doskonała alternatywa nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla klientów indywidualnych, którzy chcieliby wykonać prace naprawcze lub remontowe we własnym domu, ale nie dysponują odpowiednimi narzędziami.

PSBW – wiemy jak oszczędzić na kosztach maszyn!

Polskie Stowarzyszenie Branży Wynajmu zrzesza przedsiębiorców specjalizujących się w usługach najmu maszyn budowlanych, sprzętu do pracy na wysokości, narzędzi budowlanych, rusztowań i wielu innych. Dzięki naszej pracy w jednym miejscu możesz znaleźć absolutnie wszystko, co jest Ci potrzebne, żeby efektywnie wywiązać się z powierzonego Ci zlecenia, a jednocześnie oszczędzić na kosztach maszyn. Dla nas pytanie o to, czy bardziej opłacalny jest wynajem czy zakup sprzętu budowlanego ma tylko jedną odpowiedź – stawiamy na wynajem. To dzięki tego rodzaju usługom mali i średni przedsiębiorcy z branży remontowo-budowlanej nie muszą uciekać się do niebezpiecznych praktyk, żeby w założonym budżecie wykonać wszystkie powierzone im prace. Wynajem maszyn na budowę pozwala obniżyć koszty prowadzenia działalności, jednocześnie podnosząc efektywność i skuteczność działania Twojej firmy.